Těrlicko-Kostelec, kostel sv. Vavřince zpět

Církevní

Stavba kostela probíhala v letech 1889-91 pod dohledem stavitele Johnische z Těšína a vysvěcen byl 16. srpna 1891. Část zařízení pochází ze zbořeného těrlického kostela sv. Trojice, který musel ustoupit stavbě přehrady. V kostele jsou umístěny zejména kvalitní barokní malby, mj. obraz sv. Vavřince z r. 1659 a řadu plastik z poloviny 18. stol. a nově restaurované barokní verze obrazu Těrlické madony. Její starší gotickou verzi nedávno objevenou právě při restaurování lze v rámci dočasné výstavy navštívit od 2.5. do 31.10.2019 v kostele sv. Václava v centru Ostravy.

Otvírací doba v rámci projektu OTEVŘENÉ CHRÁMY: květen -září
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.

sobota: 8:00 - 12:00
neděle: 13:00 - 17:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko