Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše zpět

Církevní

První kostel byl dřevěný a stál tam, kde nyní stojí stará škola u kostela. Okolo kostela byl první hřbitov. Ten kostel stál už před 600 lety. Druhý kostel byl zděný a stál tam, kde je nyní kříž před nynějším kostelem. Byl postaven r. 1798. Nynější kostel je třetí, byl postaven v r. 1907, věž je 71m vysoká, je ve slohu neogotickém. Chrám je postaven dle projektu Josefa Holusche.

Otvírací doba v rámci projektu Otevřené chrámy.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(od 1.6. do 31.10.)

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko