Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše zpět

Církevní

Stavba Kostela sv. Mikuláše v Ludgeřovicích probíhala od 25. června 1906 do 18. listopadu 1907 v novogotickém slohu podle plánů benešovského stavitele a projektanta Josefa Holusche. Patří do skupiny staveb představujících tzv. slezskou architekturu. Kostel dostal kvalitní fasádu z tvrdých, několikrát vypálených, spárovaných cihel bez omítky - tzv. režné zdivo. Interiér kostela byl zařizován postupně. V roce 1909 byl instalován hlavní oltář sv. Mikuláše a dva boční oltáře. Návštěvníci mohou obdivovat bohatou výzdobu malbami na stěnách interiéru a také mramorovou kazatelnu a křtitelnici. Kostel byl vysvěcen 18. listopadu 1907 olomouckým světícím biskupem Thdr. Karlem Wisnarem.

Otvírací doba v rámci projektu Otevřené chrámy.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(průvodcovská služba od 3.6. do 31.10.)

Sobota: 8:00-16:00
Neděle: 11:00-19:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko