Štramberk, Kostel sv. Jana Nepomuckého zpět

Církevní

Barokní farní chrám (nyní NKP) byl založen 16. května 1721 regensem P. Karlem Pfefferkornem. interiéru vévodí v retabulu vzácné sousoší Kalvárie pocházející z poutního kostela Povýšení sv. Kříže na Kotouči a kaple Panny Marie Lurdské. Věž farního kostela byla přistavěna v letech 1907-8. Výzdoba kostela a mozaika Panny Marie na farní budově je dílem brněnského malíře Jano Köhlera z počátku 20. století. Misijní kříž u kostela je z r. 1834. Obraz Panny Marie ve věži kostela nad vstupem je dílem štramberského rodáka Vojtěcha Petráše.

Otvírací doba v rámci projektu Otevřené chrámy.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(od 1.5. do 31.10.)

Sobota: 11:00-17:00
Neděle: 11:00-17:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko