Petrovice u Karviné, kostel Nanebevstoupení Páně zpět

Současný dřevěný kostel Nanebevstoupení Páně byl postaven v roce 1739 na místě dřívějšího dřevěného kostela, který byl zasvěcen sv. Mikuláši. Štenýřová věž byla ke kostelu přistavěna v roce 1755. Následně byl prostor pod věží připojen k interiéru kostelní lodi pro zvětšení kapacity kostela.
Hodnotným prvkem interiéru je dekorativní barokní výmalba, která je provedena přímo na trámech roubených stěn a na stropě kostela. Dále se v kostele nachází hodnotné barokní oltáře a kazatelna.
Kostel je od roku 1958 zapsán do seznamu kulturních památek. Je dokladem dlouhodobého přetrvávání starší stavební formy u dřevěných kostelů. Přestože byl postaven až v roce 1739, má znaky charakteristické pro dřevěnou sakrální architekturu již od 16. století

www.otevrenechramy.cz