Frenštát pod Radhoštěm - Trojanovice, kaple sv. Cyrila a Metoděje zpět

Církevní

Románsko-byzantská kamenná kaple postavená ve výšce 1129 m n. m. je nejvýše položenou církevní stavbou v naší republice. Kapli zdobí mramorový oltář a vitrážová okna s motivy světců a s výjevy ze života sv. Cyrila a Metoděje. Venkovní stěny budovy jsou obloženy šindelem, aby lépe odolávaly místnímu počasí. Dřevěná zvonice kaple slouží jako rozhledna a za příznivého počasí umožňuje nečekané výhledy. Před vchodem do kaple stojí kamenný kříž, který je nejstarší památkou na Radhošti.

Otvírací doba v rámci projektu OTEVŘENÉ CHRÁMY: červen - říjen
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.

červen a říjen: so, ne 9:30 - 14:30
červenec, srpen, září: po - ne 9:30 - 14:30

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko