Olomouc, Čestný Sloup Nejsvětější Trojice zpět

Církevní

Informace

Čestný Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci byl pro svou vyjímečnost (svými rozměry, rozmanitostí a náročností výzdoby) v roce 2000 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví (UNESCO). Monumentální sloup Nejsvětější Trojice se nachází ve středu města Olomouce (naproti budovy radnice) na Horním náměstí. Samotná stavba byla sice zahájena roku 1717, ale ukončena až 1754. Slavnostní žehnání vykonal olomoucký arcibiskup Ferdinand Julius kardinál Troyer (1698-1758) za přítomnosti manželského císařského páru Marie Terezie a Františka I. Štěpána Lotrinského. Jeho výzdoba je největším seskupením barokních soch ve střední Evropě. Ve spodní části sloupu se nachází malá barokní kaple. Prohlídky této památky organizuje Informační centrum Statutárního města Olomouce (informace v infocentru podloubí radnice).

Bližší informace k historii: http://miladockal.cz/trojice.pdf

Otevírací doba

Prohlídky, které organizuje Infocentrum olomoucké radnice, se konají v rámci programu "Olomouc v kostce" od 15. června do 31. srpna 2017. Začátek prohlídek 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 hod.

Aktuální vstupné v Infocentru radnice.
Prohlídky po zakoupení vstupenky začínají 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.