Třebíč, Bazilika sv. Prokopa zpět

Církevní

Bazilika sv. Prokopa byla původně zasvěcená Panně Marii. Románsko gotická stavba patří k nejpozoruhodnějším středověkým stavebním dílům. K nejcennějším částem kostela patří původní krypta, trpasličí galerie na ochozu a románské okno. Bazilika byla v roce 2003 zapsána na prestižní seznam UNESCO.

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina