Olomouc, Arcibiskupský palác zpět

Církevní

Informace

Čtvrté funkční oficiální sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů v historickém jádru města Olomouce se nachází na tzv. Svatopetrském návrší, nedaleko Tereziánské zbrojnice a rektorátu Univerzity Palackého. Olomoucká rezidence je nejvýznamější palácovou stavbou ve městě. Původně renesanční stavba byla ve druhé polovině 17. století přebudována do dnešní podoby. Budova změnila významně tvář po požáru na počátku dvacátého století. Zámecké prostory jsou spjaty s pobytem významných osobností, jako jsou František Josef I., císařští manželé Marie Terezie a František Štěpán Lotrinský či papež sv. Jan Pavel II. (v olomoucké rezidenci přenocoval v roce 1995). Zpřístupnění paláce bylo významným počinem olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera. Podařilo se tak skloubit běžný pracovní provoz budovy s prohlídkami historických sálů. Olomoucká arcibiskupská rezidence je patrně jediným sídlem biskupa ve střední Evropě, který je možné si prohlédnout s průvodcem. Veřejnosti je zpřístupněn prohlídkový okruh s reprezentačními sály bohatě zdobenými rokokovou, empírovou a neobarokní výzdobou. Objekt je bezbariérově přístupný. Osoby se zrakovým handicapem mají možnost využít speciální haptickou prohlídku.


Otevírací doba

Otevírací doba: http://www.arcibiskupskypalac.cz/cs/oteviraci-doba.html

Otevírací doba V.-IX.
Po-So/Tu-Sa - 10.00 - 17.00

IV., X.
So a svátky
Sa, Holidays - 10.00 - 17.00

Výjimky z otevírací doby sledujte na/Check for special opening hours at: http://www.arcibiskupskypalac.cz/


Na webu jsou uvedeny dny s omezením provozu - promoce, přednášky, semináře. V době konání společenských akcí se totiž prohlídky nekonají.

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.