Horní Čermná, kostel Narození Panny Marie, Mariánská Hora

Pravidelné mše svaté v poutním kostele jsou vždy v neděli v 16.00 hodin (od první neděle v květnu do poslední neděle v říjnu). 30 minut přede mší svatou je v kostele modlitba růžence a také příležitost ke svátosti smíření.

Otevření kostela a bližší informace o poutním místě:
Všem zájemcům ráda zprostředkuje rodina Antonína Pecháčka, bytem Mariánská Hora 88, 561 56 Horní Čermná, tel.: 465 393 725

Hlavní pouť na Mariánské Hoře je o svátku Narození Panny Marie 8. září (slaví se v neděli připadající na 7. až 13. září), bohoslužby jsou v 7.30, 10.00 a 16.00 hodin.

Železniční stanice

8 km

Autobusová zastávka

250 m

Restaurace

3 km

Poutě

Turistický region Východní Čechy

Turistický region Východní Čechy nabízí malebnou přírodu, velkolepou historii, tradiční lidové umění, hudební zážitky i bohaté sportovní vyžití. Ke kulturnímu a společenskému životu oblasti patří neodmyslitelně Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase i Zlatá přilba. Pro zdejší kraj je typická vůně pardubického perníku a blízkost koní. Na návštěvníky čekají ukázky lidových folklórních tradic a řemesel, množsví hradů a zámků, starobylá vojenská opevnění a pevnosti, městské památkové rezervace, architektonické zajímavosti. Oblast je vyhledávaná milovníky sportů, pěší turistiky, cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky.

Podorlicko, Pardubicko, Chrudimsko-Hlinecko, Králický Sněžník, Českomoravské pomezí