Praha 2 - Nové Město, kostel sv. Štěpána

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 6. 5. 2015) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Kostel sv. Štěpána byl založen roku 1351 císařem Karlem IV. jako hlavní farní kostel tehdy se rodícího horního Nového města pražského.

Váže se k němu řada poutavých příběhů, které neopomíjejí složitou architekturu a mysticismus Nového města, počátky husitských bouří, pražské legendy, život i smrt slavných tváří minulosti, ani existenci jednoho z nejrozlehlejších pražských hřbitovů...

Letos počtvrté otevírá chrám své brány v rámci Noci kostelů. Přijďte se zaposlouchat do jeho vyprávění i tónů hudby, která jej bude doprovázet.

Přístupná bude i věž kostela, ovšem vzhledem k jejímu technickému stavu bude vstup umožněn vždy pouze malým skupinkám a jen na vlastní nebezpečí.

Turistický region Praha

Hlavní město České republiky - Praha bývá často označeno názvem Srdce Evropy a je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst světa. Historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci zde obdivují jedinečné skvosty všech stavebních stylů - románské rotundy, gotické chrámy, renesanční paláce, barokní i secesní stavby. K procházkám zvou starobylá náměstí, uličky Starého Města, mosty, nábřeží a parky. K nezapomenutelným zážitkům patří také vyhlídkové plavby pro řece Vltavě, nebo výlet lanovkou na Petřín. Na své si přijdou všichni milovníci historie, gastronomie i kultury.