Němčany-Lutršték, poutní kaple Sedmibolestné Panny Marie

Poutní místo zvané Lutršték stojí na kopci severozápadně od obce Němčany. Podle legendy se na tomto místě odnepaměti nacházela studánka se zázračnou vodou, díky které se navrátil zrak několika slepým lidem. Na poděkování za uzdravení byla v blízkosti pramene postavena malá kaplička se sochou Panny Marie Bolestné. Pověst o zázračné vodě na Lutrštéku se rychle rozšířila a začalo přicházet stále více poutníků. V letech 1867-1877 byl z darů poutníků postaven kostelík zasvěcený Panně Marii Sedmibolestné. Jednolodní stavba má obdélníkový půdorys, odsazený presbytář a věž. Hlavní oltář zdobí obraz Sedmibolestné Panny Marie. Před kostelem stojí socha Krista Krále a dva kamenné kříže.

Železniční stanice

6 km

Autobusová zastávka

1,2 km

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí