Znojmo, kostel sv. Kříže

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 22. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, ve školním roce v 17:00
, celý rok, každý týden, s nedělní platností

Kostel Nalezení Sv. Kříže je neoddělitelně spjat s dominikánským řádem a jeho klášterem ve Znojmě. Založen byl pravděpodobně v roce 1230 spolu s klášterem podle legend sv. Hyacintem. Tento kostel měl bohatou historii jako poutní místo, protože vlastnil větší úlomek ze Sv. Kříže. Roku 1555 zničil kostel i s klášterem velký požár. Za oběť padla i knihovna a klášterní archiv a ztratil se i cenný ostatek Sv. Kříže. Součástí kostela je i rozsáhlá barokní výzdoba, mj. množství soch a obrazů svatých. Obraz na hlavním oltáři je dílem F. A. Maulbertsche z roku 1765. Od 17. stol. láká do kostela zástupy věřících zázračný obraz Panny Marie Znojemské. V kostele se nachází v prostřední boční kapli na pravé straně.

Železniční stanice

100 m

Autobusová zastávka

1 km (autobusové nádraží)

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí