Křepice u Hustopečí, Poutní areál U svaté zpět

Poutní areál U svaté, který tvoří malebné údolí kapliček a křížové cesty, se nachází na jižním okraji obce Křepice u Hustopečí. Za vstupní branou areálu stojí dvojice sloupů se sochou Panny Marie Neposkvrněné a Hostií, mezi kterými je zasazen obraz Ježíše Krista. Příchod do poutního areálu je lemován křížovou cestou, kterou vybudovali místní farníci. Na konci křížové cesty stojí socha Krista Spasitele v nadživotní velikosti, inspirovaná známou dominantou Ria de Janeira. Níže od této sochy nalezneme sousoší sv. Cyrila a Metoděje a patriarší kříž z roku 2003. K areálu patří celkem tři kapličky. Nejvýše položená je kaplička Panny Marie, která byla postavena v roce 1857 a původně byla zasvěcena sv. Floriánu. Poněkud níže stojí kaplička zasvěcená slovanským věrozvěstům sv. Cyrilu a sv. Metodějovi, kteří se zde dle legendy zastavili, aby hlásali lidem evangelium. Poblíž kapličky vyvěrá ze země pramen vody, jehož zázračné účinky daly místu název Svatá. Pramen byl v důsledku vysychání sveden o něco níže a u jeho ústí byla postavena kaplička sv. Gorazda. Voda se svým složením podobá vodě známého poutního místa Lurdy. Pozoruhodný poutní areál navštěvuje stále více poutníků z blízkého i dalekého okolí.