Vrbno pod Pradědem, Empírový kostel sv. Michaela ve Vrbně zpět

Hlavní oltář tvarem podobný antickému chrámu má po stranách klečící cheruby. V rozích presbytáře stojí sochy svatého Petra a Pavla. Mezi skulpturami světců nacházíme sochu archanděla Michaela s mečem, váhami a přemoženým Satanem.
Po stranách kostela jsou dva boční oltáře - Panny Marie a protějíší sv. Josefa. Boční oltáře doplňují dvojice soch - vlevo sv. Jáchyma a sv. Anny, vpravo sv. Zachariáše a sv. Alžběty.
Klenba lodi je vyzdobena čtyřmi nástropními malbami:
Obětování Izáka, Zvěstování Panně Marii, Ježíš jako přítel dětí, sv. Alžběta.
Na stropě kněžiště jsou v rozích malířské medailony se čtyřmi evangelisty a na západní straně presbytáře je zobrazena sv. Trojice.
Z důvodu zajištění bezpečnosti veřejnosti, před pádem omítek, bylo zbudováno unikátní lešení, které nabízí ojedinělou možnost přiblížení se freskám kostela. Fresky jsou přístupné veřejnosti.
Před kostelem je empírová kašna a kříž z r. 1825.

Prohlídku je možné zajistit na tel: +420 736 108 800

Bohoslužby: Neděle: 10:30 Pondělí - pátek: 18:00