Hartmanice, Skleněný oltář v kostele sv. Vintíře, Dobrá Voda u Hartmanic zpět

Kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě, jediný tohoto zasvěcení na světě, je od poloviny devadesátých let opět živým duchovním střediskem celého kraje. Při obnovených poutních slavnostech se zde scházejí nejen Češi a Němci, ale i příslušníci jiných národností.

Sklářská výtvarnice ze Zbraslavi u Prahy, Vladěna Tesařová, která svůj druhý domov nalezla právě v Dobré Vodě u Hartmanic, přišla s návrhem vytvořit v kostele sv. Vintíře oltář ze skla, skleněné třídílné oltářní retabulum, jehož ikonografický program by připomněl stále inspirující osobnost patrona kostela a zároveň společné náboženské a kulturní tradice národů střední Evropy. Použitým materiálem dílo navázalo na věhlas Šumavy, jako tradiční sklářské oblasti.

Od 01.07.2014 zajišťuje prohlídky kostela sv. Vintíře farnost Dobrá Voda. Mimo pondělí každý den od 9.30 do 16.30 hod. Zazvoňte v Domě sv. Vintíře. Těšíme se na Vás