Cesta za poznáním poutních míst Dačicka a Telčska
Dačice - Kostelní Vydří zpět

Po zhlédnutí dalšího zastavení pokračuje trasa Hradeckou ulicí směrem na Jindřichův Hradec. Při cestě se nachází nejstarší kamenný kříž trasy z roku 1792. U rybníka Vražda odbočíme doprava kolem památné lípy. Trasa jde dále kolem místního koupaliště po písčité cestě směrem k dalšímu zastavení. Daná cesta je součástí naučné stezky - Po přírodních zajímavostech Dačic. Velice oblíbená cesta mezi místními obyvateli je dlouhá asi 3 km a napojuje se na asfaltovou silnici, která nás dovede po 1 km do Kostelního Vydří.

Etapy v poutní trase

Mrákotín
Slavonice

Poutní trasa

Poutní trasa je určena zj. pro cykloturistiku a vede po značených cyklotrasách či silničních komunikacích. V oblasti Dačicka a Telčska se nachází mnoho poutních míst a sakrálních staveb, které byly spojeny do jedné ucelené trasy. Trasa byla naplánována tak, aby vybraná místa s duchovní tématikou navzájem propojila přes jinak turisticky zajímavé lokality (např. zámek Dačice). Trasa zohledňuje i možnosti občerstvení pro návštěvníky. Počátek trasy je ve Slavonicích - kostel Božího Těla, který se nachází na okraji města. Poutní trasa zahrnuje 8 zastavení a končí v Dobré Vodě u Mrákotína u poutní kaple sv. Jáchyma. Z Dobré Vody u Mrákotína se návštěvníci mohou vydat zpět do Slavonic vlakem z Telče, který je pro přepravu kol přizpůsoben. Pro náročnější cyklisty, kteří chtějí lépe poznat drsnou krajinu Vysočiny a navštívit částečně Přírodní park Česká Kanada, je trasa prodloužena do okruhu přes Olší - Mysletice - Prostřední Vydří - Kostelní Vydří - Lidéřovice - Český Rudolec - Penikov - Vlastkovec zpátky do Slavonic.

Tento produkt cestovního ruchu vznikl v rámci bakalářské práce Katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava. Autor: Martin Kelbler, 2016

Zveme Vás!
Nejbližší místa