Příbram II - Svatá Hora, Prohlídka areálu Svaté Hory s průvodcem nebo s tex zpět

Klášterní Církevní

Objekt poutního místa je volně přístupný věřícím, poutním výpravám a jednotlivým návštěvníkům. Skupiny turistů a zájezdy organizované cestovními kancelářemi mohou navštívit Svatou Horu jen v doprovodu průvodce ze Svaté Hory.

Prohlídkový okruh
-------------------------
začíná před Svatohorským poutním muzeem a zahrnuje prohlídku ambitů a kaplí, Svatohorských schodů, krápníkové kaple svaté Máří Magdalény, prochází kolem křížové cesty na Svatohorské náměstí a končí v bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

Prohlídka s průvodcem trvá cca. 50 minut.

Prohlídky jsou nabízeny v českém, německém, anglickém jazyce.

Prohlídku s cizojazyčným výkladem a prohlídku pro větší skupinu je nutné rezervovat písemně, faxem, e-mailem nebo vyplněním formuláře.

Také je možnost prohlédnout si samostatně expozici nového Svatohorského poutního muzea.

Cena prohlídky s průvodcem:
dospělí – plné vstupné: 150 Kč
důchodci, děti (do 15 let), studenti, ZTP – snížené vstupné: 90 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 5 dětí): 320 Kč
prohlídka s cizojazyčným výkladem: 200 Kč/180 Kč

Prohlídka Svaté Hory s koncertem
-----------------------------------------------

Po předchozí domluvě, nejlépe pro organizované skupiny s minimálním počtem 10 účastníků, je možná prohlídka s průvodcem, po které následuje půlhodinový koncert na nové varhany v bazilice.

Cena prohlídky s koncertem: + 50% k ceně vstupenky na prohlídku

Prohlídka svatohorské zvonice
-----------------------------------------
Při prohlídce se dozvíte něco o svatohorských zvonech, můžete si je prohlédnout, zjistit, jak jsou rozmístěny, které jsou výkyvné a které ne, v jakém tónu jsou laděné. Skrz okenice se můžete podívat na město Příbram. Prohlídka není časově náročná, zabere 20 -25 minut, ale je omezena počtem lidí, kteří se na zvonici vejdou. Vstupné je 70,-- Kč na osobu.

Prohlídky svatohorského sklepení
----------------------------------------------
Během rekonstrukce v roce 2015 byly obnoveny i sklepy na Svaté Hoře. Tyto nově zrekonstruované prostory nyní nabízíme nejen k různým akcím a pronájmům, ale i jako místo k prohlídce s výkladem.
Přijďte se ve vybraných dnech podívat, kde se sklepy nacházejí a dozvědět se něco o tom, jak to jezuité plánovali a jak to ve skutečnosti vypadá. Na fotografiích můžete porovnat stav při rekonstrukci a nyní. Prohlídka zabere 20-25 minut. Jednotné vstupné na osobu je 70,-- Kč.

V prostorách přímo pod hodinovou věží obchod s poutním zbožím, suvenýry a knihami převážně z produkce Karmelitánského nakladatelství. Nabízené zboží lze zakoupit také ve svatohorském e-shopu.

Též nabízíme vzdělávací programy na Svaté Hoře u Příbrami pro žáky mateřských, základních i středních škol.

Průvodcovskou službu provozuje Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie - Svatá Hora.

Kontakt:
Svatohorské poutní muzeum a průvodcovská služba
Svatá Hora 591
261 01 Příbram

mobil: +420 731 619 800
e-mail: prohlidka@svata-hora.cz

Otevírací doba prodejny a muzea:

Pondělí – Sobota:
V. – IX.: 9.00 – 17.00
X. – IV.: 9.00 – 16.00
Neděle: I. – XII.: 9.00 – 17.00

V zimním období je prohlídka s průvodcem možná po předchozí domluvě a při minimální počtu 5 účastníků.
Nebo nabízíme alternativu - prohlídku se zapůjčeným textem (70 Kč).

Vzhledem k tomu, že Svatá Hora je stále živým poutním místem, v době bohoslužeb v bazilice není možná návštěva baziliky ani v rámci prohlídky. Skupina musí vyčkat konce bohoslužby.
Zejména v neděli může být nabídka prohlídek vzhledem k bohoslužbám omezena.
Děkujeme za pochopení.