Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov Církevní turistika

Soukromý pokoj 1 Pokojů 17 Jednolůžek 0 Dvoulůžek 0 Přistýlek 17 Matrací

Informace o objektu

Domašov ( něm. Thomasdorf ) se nachází vesnice, která tvoří středovou část obce Bělá pod Pradědem. Leží především
po stranách řeky Bělé, na severu navazuje na osadu Adolfovice, na jihu - směrem k Pradědu - pokračuje osada Bělá.
V roce 1766 byla postavena fara. Soubor budov fary, hospodářských stavení a kostela tvoří historicko- urbanistický celek.
Stavba obdélníkového půdorysu je zakončena mansardovou střechou krytou eternitem.
Fasáda je pěti a čtyřosá , zdobená šambránami a profilovanou korunní římsou.
V přízemí se nachází vybavená kuchyně, společenská místnost, sprchový kout a toalety.
Ubytování je momentálně zajištěno v přízemí budovy.
Objekt slouží k ubytování pro nenáročnou klientelu hostů.
Z centrální chodby vede dřevěné schodiště do patra, které je momentálně pro veřejnost uzavřené.
Fara v Dolním Domašově ( kulturní památka ) může sloužit jako zastávka v malebné oblasti Jeseníků a okolí Bělá pod Pradědem. Navštívit můžete římskokatolický farní kostel sv. Tomáše Apoštola, římskokatolický farní kostel sv. Jana Křtitele atd. V okolí se nacházejí samozřejmě i lyžařská střediska a nádherná příroda tohoto okolí.
K dispozici v objektu wifi připojení.
Vážení hosté, od 04.04.2022 v rámci pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny, jsme tento objekt nabídli k ubytování pro ženy a děti. Od 01.10.2022 již nabízíme tento objekt v rámci Turistického ubytování v plném rozsahu nabízených služeb.

Typ objektu

Oto Worm, +420 777 240 559

Dostupné jednotky v objektu

Fara Dolní Domašov

jednolůžka: 17, matrace: 17, Povlečení s sebou, WIFI zdarma, Lůžkoviny/spacák s sebou, TV, Kuchyňský kout, Sporák, Vařič, Lednička, Mrazák, Nádobí, Utěrky s sebou, Samostatné WC, WC + koupelna, Sprchový kout, Ručníky s sebou, ...

Fotogalerie

Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov - Bělá pod Pradědem - Dolní Domašov, Fara Dolní Domašov -

Kontakty

Adresa: Domašov u Jeseníka 1 Kontaktní osoba: Oto Worm Tel.: +420 777 240 559 E-mail: oto.worm@seznam.cz WWW: www.cirkevnituristika.cz GPS (Lng, Lat): 50.1918, 17.1943

Nejde jen o bydlení, ale i o zážitky!