Mikulov - Mikulčice
Mikulov - Břeclav zpět

Výchozím bodem etapy je kostel sv. Václava v Mikulově. Trasa prochází náměstím až k rozcestníku, kde navazuje modrá turistická stezka směřující na Svatý kopeček. Na návrší stojí poutní kaple sv. Šebestiána, který tvoří dominantu Mikulova. Cesta míjí další kapličky, zvonici a Boží hrob. Dále modrá stezka prochází okolo Přírodní památky Lom Janičův vrch, protíná vinice a za obcí Sedlec vystupuje z Chráněné oblasti Pálava, aby vzápětí vstoupila do Lednicko-valtického areálu. Trasa vede přes obec Hlohovec do Valtic, kde pokračuje červeně značenou stezkou. Cesta míjí malou kapličku sv. Anny na okraji města Valtice a Dianin chrám. V blízkosti kaple sv. Huberta navazuje trasa na žlutě značenou turistickou stezku, která vede až do Břeclavi. Cílovým místem je kostel sv. Václava na náměstí T. G. Masaryka.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Mikulov - Břeclav
Mikulov
Břeclav
Břeclav - Mikulčice
Břeclav
Mikulčice

Poutní trasa

Poutní trasa propojuje Svatojakubskou poutní cestu a Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje. Trasa protíná jižní část oblasti Pálavy, Lednicko-valtický areál a pokračuje podél státní hranice se Slovenskem. Průběh trasy je vhodný jak pro pěší turistiku i pro cykloturistiku. Celková délka trasy je 55 km.

Zveme Vás!
Nejbližší místa