Radhošť - Svatý Hostýn
Velká Lhota - Rajnochovice zpět

Výchozím bodem etapy je památkově chráněný dřevěný kostel ve Velké Lhotě. Odtud vede Naučná stezka Jana Karafiáta k rozcestníku Velká Lhota, kde navazuje modrá turistická stezka směřující do obce Malá Lhotka. Trasa vede po hřebeni Vsetínských vrchů, u obce Brňov přetíná řeku Bečvu a pokračuje k rozcestníku Jarcovská kula – skalní útvar. Zde navazuje žlutě značená turistická stezka, která vede k rozcestníku Pišková – sedlo. Odtud pokračuje červeně značená cesta, která probíhá obcí Lázy až do Rajnochovic. Cílovým místem je poutní kostel Narození Panny Marie a sv. Anny.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Radhošť - Velká Lhota (varianta A)
Radhošť
Velká Lhota
Radhošť - Velká Lhota (varianta B)
Radhošť
Velká Lhota - Rajnochovice
Rajnochovice
Rajnochovice - Svatý Hostýn
Rajnochovice
Svatý Hostýn

Poutní trasa

Poutní trasa propojuje poutní kapli zasvěcenou slovanským věrozvěstům sv. Cyrilu a Metodějovi, která stojí na vrcholu hory Radhošť v Beskydech a jedno z nejvýznamnějších mariánských poutních míst, kterým je Svatý Hostýn. Celková trasa měří 59 km, je vhodná pro pěší turistiku a některé úseky i pro cykloturistiku.

Zveme Vás!
Nejbližší místa